5 февруари Sofia Open 2019 – Резултати, Димитър Кузманов със загуба

Sofia Open

Втората ракета на България Димитър Кузманов не можа да продължи добрата серия на родните тенисисти на Sofia Open  и загуби от холандеца Робин Хаасе с 2-6, 4-6 за 1 час и 13 минути. Мико на моменти беше равностоен, но също така често губеше самочувствие, нещо което Хаасе нямаше как да му прости.

Димитър Кузманов спечели жребия и с подкрепата на публиката в “Арена Армеец” успя да вземе първите си два сервис гейма. Още тогава си пролича, че Хаасе иска бързо да приключи нещата. Високият и слаб холандец сервираше безупречно и не даваше шанс на българина да го притисне.

В петия гейм Хаасе проби. Кузманов успя да навакса изоставане от 0-40. Мико не запази хладнокръвие и сбърка важните точки. Холандецът удари отново за 5-2 след отлични ретури покрай обезверения Кузманов.

Мико не се предаде и имаше възможност на два пъти да върне едиn един пробивите, след като Хаасе загуби сервиса. Последният осми гейм в частта беше много дълъг с 18 разиграни точки. В края Хаасе се измъкна при четвъртия си сетбол. При 6-2 двамата играха общо 57 минути.

Във втората част Хаасе проби в дълъг гейм за 2-1 и наложи волята си. Кузманов имаше само добри епизодични прояви. Той достигна до една възможност за брейк при 3-4, но холандецът реализира третия мачбол, след като беше повел с 40-0 на собствен сервис.

Резултати от Sofia Open за 05.02.2019 :

Централен корт
[5] Николоз Басилашвили (Груз) – [Q] Даниел Брандс (Гер) 6:7, 5:7
Ян-Ленард Щруф (Гер)  – [Q] Стефано Травалиа (Ит) 6:4, 6:3
Александър Донски (Бъл)/Александър Лазаров (Бъл) – Николоз Басилашвили (Груз) / Матю Ебдън (Авл) – служебен

Робин Хаасе (Хол) – [WC] Димитър Кузманов (Бъл) 6:2, 6:4
[7] Гаел Монфис (Фр) – [WC] Виктор Троицки (Сър) 6:3, 6:4

Корт 1

[Q] Яник Маден (Гер) – Адриан Манарино (Фр) 6:4, 7:6
Симоне Болели (Ит) / Андреас Сепи (Ит) – [2] Доминик Инглот (Вбр)/Франко Шкугор (Хър) 6:3, 1:6, 11:9
Чън-Пън Сие (Тпе)/ Кристофър Рунгкат (Ина) – Мариус Копил (Рум) / Мартон Фучович (Унгария)  7:6, 6:1
Денис Истомин (Узб) – Матео Беретини (Ит) 4:6, 6:7
[1] Жан-Юлиен Ройер (Хол)/Хория Текъу (Рум) – Денис Молчанов (Укр)/Игор Зеленай (Свк) 4:6, 6:7